РФ ОСКАРЖУЄ РІШЕННЯ СУДУ ГААГИ, ЧЕРЕЗ ЯКЕ «ПРИВАТІВЦІ» ДОМОГЛИСЯ АРЕШТУ АКЦІЙ ПІБ, ВТБ ТА СБЕРБАНКУ
Російський Мін’юст заявив, що не визнає рішення Постійної палати третейського суду в Гаазі, винесене 2 травня 2018 року, «в зв`язку з відсутністю у арбітражу юрисдикції на розгляд позову ТОВ «Еверест Естейт» та інших до Російської Федерації».
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на Фінбаланс.
«Це рішення оскаржене Російською Федерацією 29 серпня 2018 року в Апеляційному суді міста Гааги (Королівство Нідерландів)», - повідомили в Мін’юсті РФ.
«Наскільки я розумію, Російська Федерація висловила намір подати клопотання про скасування арбітражного рішення в Нідерландах, але формально це ще не зробила», - прокоментував партнер американської юрфірми Hughes Hubbard & Reed Джон Таунсенд, який представляє інтереси «Еверест Істейт» та інших позивачів.
Йдеться про прецедентне рішення, яке міжнародний арбітраж, що засідав в Гаазі, виніс на початку травня.
Арбітраж постановив, що Російська Федерація незаконно експропріювала майно позивачів - ТОВ «Еверест Істейт» та 17 інших українських структур, а також однієї фізособи - колишнього голови правління Приватбанку Олександра Дубілета - на території Криму, і присудив їм компенсацію за втрату активів, а також відсотки і відшкодування витрат по оплаті послуг юристів і витрат на проведення арбітражного розгляду.
Позивачі заявляли, що Російська Федерація порушила свої зобов`язання, що випливають з Російсько-української угоди щодо заохочення та взаємний захист інвестицій від 1998 року.
Як мінімум частина компаній, які ініціювали цей розгляд у 2015 році, пов`язана з Ігорем Коломойським. Основний позивач - «Еверест Істейт» (забудовник комплексу апартаментів «Наутілус» в Гурзуфі і готельного комплексу «Кримський дворик» в Ялті) - був пов`язаний з Приватбанком, акціонером якого раніше був Коломойський.
Також серед позивачів - компанії «Дайріс» і «Ділайн ЛТД», які володіли землею в Алушті і пляжем в Форосі; кінцевими бенефіціарами цих компаній є Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.
Ще один позивач - ТОВ «Санаторій» Енергетик» (однойменний пансіонат в Ялті) - також належав Коломойському, повідомляли ЗМІ. Кримська телерадіокомпанія «Жиса» входила в медіахолдинг «1+1 медіа» (ІКоломойський є його кінцевим бенефіціаром).
3 вересня 2014 року російська окупаційна адміністрація Криму прийняла рішення про націоналізацію всього майна Ігоря Коломойського на півострові.
Як випливає з травневого рішення арбітражу, саме 3 вересня 2014 року була націоналізоване кримське майно компаній «Еверест Істейт», «Едельвейс-2000», «Фортуна», «ЮБК-Інвест», «Нива-Тур», «Крим Девелопмент», «Аеробуд», «Фінансовий капітал», «Фінансовий вектор» та ін.