Верховна Рада вже в наступному місяці може ухвалити Кодекс з процедур банкрутства
Верховна Рада вже в наступному місяці може ухвалити Кодекс з процедур банкрутства, який дозволить Україні суттєво піднятися у рейтингу Doing Business.
Сьогодні на Міжнародній конференції обговорювали проект Кодексу України з процедур банкрутства.
Він був прийнятий Верховною Радою у першому читанні і підготовлений до другого читання робочою групою, створеною при Комітет Верховної Ради з питань економічної політики.
Всього від народних депутатів надійшло понад 1,3 тис. поправок, переважна більшість яких врахована.
До другого читання Проект Кодексу було суттєво доповнено, а також покращено його рівень як ідеологічно, так і з законотворчої точки зору. Структура Кодексу в процесі роботи повністю перероблена – тепер замість двох книг Кодекс складається з чотирьох.
Вперше на рівні законодавства нам вдалося узгодити позиції різних суб’єктів права законодавчої ініціативи щодо такого болючого для суспільства питання, як банкрутство фізичних осіб.
Також проект Кодексу отримав підтримку з боку МВФ, Світового банку, НБУ, банківської спільноти, арбітражних керуючих, представників експертного середовища.
Що дає Україні прийняття Кодексу?
✅ дозволить підвищити ефективність процедур банкрутства
✅ покращиться бізнес-клімат, що сприятиме відновленню платоспроможності українських підприємств та залученню інвестицій в економіку.
✅Ухвалення змін в корпоративному банкрутстві дасть Україні можливість суттєво піднятися в рейтингу Doing Business за компонентом "Вирішення неплатоспроможності" та у загальному рейтингу.
За результатами конференції ми сформуємо всі рекомендації щодо доопрацювання Кодексу.
І за моїми прогнозами, вже у жовтні на другому пленарному тижні Верховна Рада може ухвалити Кодекс з процедур банкрутства.
Павло Петренко Міністерство юстиції України Асоціація Правників України